piątek, 19 kwietnia 2013

Jaki rower najlepszy?

Co to jest rower wie każdy. Ale nie każdy wie jaki będzie dla niego najlepszy. Kupowanie roweru to ciężka sprawa. Zanim przystąpimy do zakupu, musimy pomyśleć do czego będziemy go używać. W zależności od tego warunku, wybieramy typ roweru i jego klasę. Najlepiej będzie, jeśli porozmawiamy o tym ze sprzedawcą. On na pewno się na tym zna i doradzi, który rower będzie dla nas najlepszy.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie roweru?

Po pierwsze ciężar. Rower do zwykłej jazdy nie może być za ciężki, powinna jego waga się mieścić w granicach 12 – 15 kg. Cięższe sprzęty nie nadają się do jazdy po szosach ani zresztą nigdzie. Kolejny element to obręcze. Koła roweru mają duże znaczenie, nie chodzi tu tylko o ich rozmiar, który w górskich powinien mieć 26 cali, a trekingach 28 cali. Chodzi o ich szerokość czyli średnia boczna do 2,5 centymetra. Dobra felga zawsze jest aluminiowa i bez znaczenia czy typu V czy tradycyjna. To jak ciężko będzie się nam jeździło zależy od przełożeń i biegów.

Rower powinien mieć od 18 biegów co jest standardem. Ważne są również hamulce. V-break są tanie, łatwo i szybko je naprawimy, natomiast tarczówki są drogie i zabudowane przez co trzeba dłużej się bawić z naprawą. Drążek hamulca powinien nie być z plastiku, najlepiej gdy są z aluminium. Rączki od roweru mogą być gumowate, ale przy jeździe w różnych warunkach pogodowych najlepszym rozwiązaniem jako uchwyt jest pianka. Jeśli chodzi o siodełko to powinno być miękkie i profilowane najlepiej z otworem w środku skręcane na klucz NIMBUSA.

Przed samym kupnem warto się przejechać wybranym rowerem. W sklepach rowerowych za pozostawieniem kaucji i dowodu na pewno sprzedawca na to pozwoli. Zwróćmy szczególną uwagę na to czy biegi dobrze działają i czy nie jedzie się nam ciężko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz